פודקאסט אחריי!

אודות הפודקאסט

פודקאסט מובילים שינוי הוא פודקאסט שמטרותו להשמיע שינוי. להנגיש ידע דרך אנשים.
אנשים מעוררי השראה - שיגרמנו לתודעה שלנו לצמוח, להתפתח ולהתרחב. אנשים שעברו ועשו דרך. אנשים שהכתפיים שלהם נשאו אחריות והנעליים שלהן מלאות באבק.

בפודקאסט נפגוש לשיחות אנשים מרתקים שישתפו מהמסע שלהם ומהתובנות שלהם על החיים. הפודקאסט יעסוק באנשים שמהווים את הפסיפס של החברה הישראלית, אלו שלא נמצאים תמיד בפרונט ומחוללים שינוי הלכה למעשה. כל פרק מתמקד במסע או באתגר אחר שכולנו חווים בצמיחה שלנו כאנשים וכארגונים. הפודקאסט הוא מקום לשיתוף הדברים שלמדנו לאורך הדרך, וגם האתגרים שעדיין לא פיצחנו.

#33 שירה פלד | ליווי חיילים בשגרה ובחירום
00:00 / 00:00

#33 שירה פלד | ליווי חיילים בשגרה ובחירום

שירה פלד | ליווי חיילים בשגרה ובחירום

00:00 / 00:00

#32 נתנאל גבאי | עוטפים את העוטף

נתנאל גבאי - עוטפים את העוטף

00:00 / 00:00

איציק קרומבי #31 -"שוברים מחסומים: מסעו של איציק קרומבי בעולם תעסוקת חרדים"

‏בפרק מעורר השראה זה של הפודקאסט שלנו, יש לנו הזכות לשוחח עם איציק קרומבי, יזם פורץ דרך ומנכ"ל Bizmax, מתחם עסקים וחדשנות לחרדים. הצטרפו אלינו במסע יוצא הדופן של איציק ובשליחותו להעצים גברים חרדים להשתלב בשוק העבודה, במיוחד בתעשיית ההיי-טק.

‏איציק, שנולד וגדל במשפחה חרדית, עם שובו ארצה מצא עבודה בתחום המכירות ובסופו של דבר המשיך ללימודי מערכות מידע בטכניון, כל זאת תוך קריאת תיגר על הציפיות והסטריאוטיפים החברתיים.

‏רוחו היזמית של איציק הובילה אותו להקים חברת ייעוץ ובהמשך להקים את חברת הייעוץ.
כיום איציק, מוביל בגאון את חברת MeGo להכשרת חרדים להייטק. בפרק דיברנו על כור היתוך, הישראליות החדשה, למה כל מה שצריך זה מיקרו, על תרבות ארגונית, למה דווקא הייטק? וגם כמובן כיצד חינוך בלתי פוורמלי יכול לתרום לכל אלו?

00:00 / 00:00

שי גולדנברג #30

שי גולדנברג

00:00 / 00:00

אחרייטק | חוויה משנה חיים #29

אחרייטק | חוויה משנה חיים #29

ארז רואימי | אסטרטגיה ממוקדת רשות #28
00:00 / 00:00

ארז רואימי | אסטרטגיה ממוקדת רשות #28

ארז רואימי | אסטרטגיה ממוקדת רשות

00:00 / 00:00

שלומי קסטרו #27

בפרק 27 של הפודקאסט שלנו התארח מר שלומי קסטרו - מנכ''ל מועצת ארגוני הילדים והנוער ואחרייניק בעצמו 😉
האתגרים שמוטלים על אנשי החינוך הם רבים, וכוללים בין היתר את התאמת התכניות לצרכי הקבוצות השונות של ילדים ונוער, פיתוח שיטות המקדמות את שוויון הזדמנויות אמיתי בחברה הישראלית ועוד.
יחד עם שלומי דיברנו על המטרה לשמה מועצת ארגוני הילדים והנוער הוקמה, מה היעדים שלה וגם על הקשיים והעוצמות בחינוך בלתי פורמלי איכותי.

00:00 / 00:00

מירי ברדוגו | ארגון הבוגרים #26

ארגון הבוגרים של אחריי! הוא לגמרי הגשמת החזון שלנו 🤩
הפעם אירחנו בפודקאסט שלנו את מירי ברדוגו, סמנכ''לית באחריי! ומנהלת ארגון הבוגרים שלנו. דיברנו על הכלים והמיומנויות שהחניכים מקבלים דרך התכניות השונות ועל הגשר שמהווים בין הצעירים לבין עולם העבודה החדש.
שוחחנו על העובדה שהצלחת בני הנוער אינה מסתיימת בשירות הצבאי - משמעותי ככל שיהיה וכי דווקא באמצעות תכניות יזמות, ייעוץ והכוונה, קורסים ממוקדים וליווי של מנטורים אנחנו חולמים איתם לאורך כל הדרך, להגשמה אישית והשפעה חברתית.

00:00 / 00:00

אלה רינגל | הרבעון הרביעי #25

בשבוע שעבר נכנסנו לרבעון הרביעי של מדינת ישראל וחגגנו 75 שנות עצמאות ישראלית 🇮🇱
בפרק מיוחד בפודקאסט שלנו אירחנו את אלה רינגל, מנכ"לית Q4Israel - הרבעון הרביעי.
דיברנו על פוליטיקה של הכנסת אורחים, על ענווה, על קיטוב וערבות הדדית.
היה מסקרן, פרקטי ואופטימי.

00:00 / 00:00

הלל שלו | משלחת ענפי זית לטורקיה #24

בדרך כלל אנחנו מפרסמים כאן את הפודקאסט שלנו "מובילים שינוי", אבל היום החלטנו לגוון ולשתף בקטע שכתב סמנכ''ל השותפויות שלנו, רס''ן (מיל') הלל שלו, שגם היה אחד מאנשי החילוץ במשלחת של צה''ל לטורקיה.
בתכנית של סיון רהב מאיר וידידיה מאיר בגל''צ, נחשפנו למידע משמעותי על המשלחת ושמענו את הסיפורים מעוררי ההשראה של הלל והצוות בטורקיה!

דני רוזנר | אתגרי החינוך הבלתי פורמאלי #23
00:00 / 00:00

דני רוזנר | אתגרי החינוך הבלתי פורמאלי #23

הפעם - דני רוזנר מספר על הקבוצה הראשונה שהדריך, על ההתפתחות שלו בעמותה, ועל ההתפתחות של אחריי! כארגון ; על אתגרי החינוך מנקודות מבט מגוונות ועל חשיבות השותפות בשדה החינוכי-חברתי.
דני רוזנר, מנכ"ל אחריי! בעבר, סמנכ"ל לשעבר במשרד החינוך וראש התכנית למנהיגות נוער במכון מנדל דיבר איתנו היום על חינוך ממלכתי, על יחסי ממשלה - מגזר שלישי ועל שבירת חומות ובניית גשרים מחברים בין שחקנים שונים בשדה, בין ארגונים ובין רעיונות.

00:00 / 00:00

נופר אשכנזי | מדידה והערכה #22

האם הכל מדיד? מהו אימפקט חברתי? וכיצד מודדים חינוך? על כל זאת ועוד, דיברנו עם נופר אשכנזי - מנהלת הפיתוח הארגוני שלנו ואחרייניקית בלב ובנפש, בפרק נוסף בפודקאסט שלנו "מובילים שינוי".
מוזמנים לצלול לפרק שכולו חשיבה תוצאתית, דיוק היעדים וחידוד מטרות.

00:00 / 00:00

מקס קפלנסקי | הכל בראש #21

"פעמים רבות בחיים, אנחנו נבחנים במקומות הרבה יותר רכים. לא מי רץ הכי מהר או מקבל את הציון הכי גבוה, המקומות האלה פוגשים אותנו ואת הערכים שלנו, איזה בני אדם אנחנו.."
מקס קפלנסקי - בוגר אחריי! היה חניך, שינשין ומדריך. משתף ומספר על החוויות שליוו אותו בשירות ומעבר אליו.
כיצד משכפלים את סוד הקסם? איך מייצרים scale לתעשייה חינוכית?

00:00 / 00:00

#20 נגה דור | כוח המח"ץ

אירחנו בפודקאסט שלנו את נגה דור, שמנהלת ומובילה את תכנית ההכנה לצה"ל בפנימיות וכפרי נוער.
באחריי!, כמו שאתם יודעים, יש מלא תוכניות מעניינות ומיוחדות. פרוייקט מח"ץ מתמקד בליווי נוער בהכנה לצבא ומסלולי ההמשך בתוך פנימיות וכפרי נוער.
נגה סיפרה לנו על מסגרות חוץ ביתיות, על חסות נוער ובעיקר על הקשיים ביום שאחרי שעוזבים את המסגרת והחשיבות של הזדמנויות תעסוקתיות שיאפשרו לכל נער ונערה לעצב עתיד לעצמם.

00:00 / 00:00

ג'נה אלבז | למה ואיך להקים מכינה #19

"להוביל שינוי זה מתנה! אבל לא פחות חשוב מלהוביל את השינוי זה גם לדעת עם מי ללכת: להגיע ממקום של צניעות ולדעת מתי אנחנו צריכים להיכנס לתוך רכבת נוסעת אבל לא להסיע אותה."
מוזמנים לשמוע את ג'נה אלבז שהתארחה השבוע בפודקאסט שלנו!
חוץ מזה שלג'נה יש היסטוריה ארוכה באחריי! ובין היתר גם ליוותה קומונה של שנת שירות, ג'נה היא מנכ"לית עמותת "החלק שלי בפאזל" והיא משתפת אותנו בתהליך הקמת העמותה שלה, למה ואיך מקימים מכינה, מה הקשיים הכרוכים בכך וגם נתנה טיפים להמשך הדרך.

#18 גיא יעקובי | חינוך בלתי פורמאלי בחברה החרדית
00:00 / 00:00

#18 גיא יעקובי | חינוך בלתי פורמאלי בחברה החרדית

🎙"אני חושב שהבשורה הגדולה ביותר ש'אחריי!' יודעת להגיד פה היא: אנחנו מייצרים חינוך בלתי פורמאלי חרדי, אין כזה היום - יש מעט תנועות נוער קצת - לבנות ולבנים, אבל תנועה בלתי פורמאלית חרדית שעוסקת בחינוך בלתי פורמאלי טהור - לא קיים היום בחברה החרדית - והוא ממש נצרך". 🎙
אלה מילותיו של גיא יעקובי, ראש ארגון כרם - שכבר עשור שלם באחריי!, מתוך הפרק המרתק בהשתתפותו בפודקאסט שלנו.

00:00 / 00:00

אורנה פסח | מנכ"לית אימפקט #17

אתם שומעים? 🎙️
אל תפספסו את הפרק בו אירחנו את אורנה פסח, מנכ"לית תוכנית "אימפקט" של ארגון FIDF, בפודקאסט שלנו.
אורנה שיתפה אותנו בהקמתה של תוכנית המלגות הוותיקה "אימפקט", בחזון של התכנית ובחשיבותה. דיברנו גם על תרומתה של התכנית לחברה הישראלית, ועצרנו להתמוגג ולהיזכר: כיצד בעצם התחיל הקשר עם אחריי!? ולמה הוא משמעותי כל כך עבור שני הצדדים? 💫
כמובן שאורנה גם שיתפה בסיפורים מעוררי השראה של מלגאי ומלגאות "אימפקט" שמתפתחים בארגונים בהם מתנדבים - ובמקרים רבים הופכים לחלק מהם.

00:00 / 00:00

#16 פאריאל אייל | הקבוצה בדמות המדריך

איך בונים קבוצה? מה זה לנהל צוות? מה צריך כדי להדריך נכון?
בפרק החדש של הפודקאסט שלנו, אנחנו מארחים את פריאל אייל, רכז מחוז ירושלים בעמותה, שמדבר על הקסם המיוחד של אחריי!, הגיוסים שלה לקבוצות וכל הטיפים שמדריך/ה ורכז/ת בעמותה צריכים להכיר לפני הכניסה לתפקיד.

00:00 / 00:00

#15 עופר אוגש | איך הכל התחיל

איך מתחיל שינוי?
"הצלחנו, מתוך אמונה שיהיה טוב, לשכנע אנשים להצטרף"
עופר אוגש, המדריך הראשון וממקימי אחריי! התארח בפודקאסט שלנו, בשיחה על עשייה, שינוי חברתי והקמת העמותה- מחלום למציאות.
הם התחילו בקטן- קבוצה אחת, סדרה ראשונה והרבה עבודה קשה. בשנה שלאחר מכן כבר נפתחו כ-5 קבוצות ולאט לאט- עמותת אחריי!
"בלי מאמץ אין השגים, זו האמונה באחריי! אנחנו מלמדים את החניכים שהכל בראש, מה שהם יעשו זה מה שיהיה, מכאן מתקדמים בגישה שככל שאתה עושה למען האחר, אתה גם מקבל, הכל קורה דרך מעשים ולא בישיבה בכיתה"

00:00 / 00:00

#14 פלג הדזל | למה טסנו לאוקראינה

למה טסנו לאוקראינה? מה ראינו שם? האם עניי עירך קודמים?

על כל זאת ועוד שוחחנו עם פלג הדזל, מובילת פרויקט אחריי לעתידים

בשיחה על זהות ישראלית, יהודית וסולידריות כלל עולמית.

#13 סתיו גיל | אי של שוויון
00:00 / 00:00

#13 סתיו גיל | אי של שוויון

איש חינוך מעורר השראה. קצין אגם במילואים, ניהל את מכינת בארי, ניהל את רשת ארז - רשת המכינות החצי שנתיות הגדולה בארץ ; בוגר תואר שני בניהול מערכות חינוך. נשוי למגלי, אבא לאיתן וסול וכיום בתפקיד סמנכ"ל באחריי! ומנהל את המכינות ושנת השירות באחריי! ואת תכניות הבוגרים של העמותה. כיף שתה כאן. ננסה להבין מה הקטע שלו עם בננות? מה זה אומר להיות סוציאליסט? ולמה לדעתו הביקורת על מערכת החינוך רק מגדילה את הפערים?

00:00 / 00:00

#12 אמיר סטרוגו | ניהול בעולם משתנה

סטרוגו שיתף אותנו בסוד להובלת שינוי, בחשיבות ההקשבה למגמות והתמורות של החברה הישראלית, מה תפקידה של אחריי! בעיניו וגם נתן לנו טיפ חשוב למי שרוצה להשפיע.

00:00 / 00:00

#11 אחינועם כץ - חינוך פורץ גבולות

עוד כשהייתה בתנועת הצופים אחינועם החליטה שזה הייעוד שלה - לחנך. מאז היא הספיקה לשרת בחוות השומר בתור מפקדת וסמלת, הדריכה בפנימייה,

אחינועם כץ עוסקת בחינוך לפחות מגיל 15 במסגרות רבות ומגוונות, ובעלת תואר בחינוך ותעודה בטיפול באמצעות שטח. והיא גם מתנדבת כ-7 שנים בארגון חוש''ן (ארגון החינוך וההסברה של קהילת הלהט''ב) ובעברה הייתה יו''ר הארגון.

כיום מנהלת את מרחב צפון בעמותת ''בקהילה''. מוזמנים ומוזמנות להאזין לפרק מרתק - על החוויה של הנוער הלהט"בי בישראל, והתפקיד של הורים, אנשי ונשות חינוך, ואנשים בכלל - למתן את הקשיים המתלווים לכך פעמים רבות, ואף להציל חיים.

00:00 / 00:00

#10 יותם איתן מאמין במפגש

יותם איתן, ראש מכינת ארז ירושלים, דיבר איתנו על מפעל המכינות, על הבשורה של המכינות החצי שנתיות ועל הדרך החינוכית שהוא מאמין בה. איך עוזרים לנערים למצוא את דרכם בעולם החדש והמשתנה? מהו חינוך טוב ומשמעותי בכלל? איך מייצרים תהליך שינוי דרמטי תוך חודשים ספורים? ואיך אנחנו יכולים ליישם את התובנות האלה בחיינו האישיים, וגם כמנהלים, מורים, הורים ומדריכים? מוזמנות ומוזמנים להאזין.

00:00 / 00:00

#9 נעם אייזקס - מחבר בין קופסאות

הפעם התארח בפודקאסט נעם אייזקס, רכז בוגרים בפרויקט "אחריי! באמונה" ורכז אזור הצפון בשותפות של אחריי! עם בנק לאומי, סטודנט מצטיין באוניברסיטה העברית, מתמחה בתוכנית יוקרתית בדוברות הכנסת, שגם הקים תוכנית מנטורינג ייחודית בתוך אחריי!. בשיחה המגוונת הזאת דיברנו על ניהול זמן, שקיפות, רכישת מיומנויות, יצירתיות, חיבורים ועל חינוך.

#8 הילה פיק אמור - שחיקה והתאוששות
00:00 / 00:00

#8 הילה פיק אמור - שחיקה והתאוששות

פרק מיוחד לקראת פסח! - מה עושים עם שחיקה, עייפות וחוסר איזון? איך ממלאים מצברים לקראת המשך שנת הפעילות? הפעם בפודקאסט של עמותת אחריי! הילה פיק אמור, פסיכולוגית קלינית, שמלווה את רשת מכינות ארז - על שחיקה, התאוששות וסדר פסח.

00:00 / 00:00

#7 אחרייטק - מוביליות חברתית

הפעם בפודקאסט "מובילים שינוי" - ליאור אלואשווילי ושחר זינמן מפרויקט "אחרייטק" של עמותת "אחריי!". בואו לשמוע על הדרך הייחודית שבחרה עמותת "אחריי!" לקדם מוביליות חברתית בפריפריה החברתית והגיאוגרפית.

00:00 / 00:00

#6 דור אלוני - איש חינוך נבוך

קודם כל, מאמרים שהוזכרו בפרק:

בזכות המבוכה ובגנות הטיח / ברל כצנלסון – עמ' 241
http://www.berl.org.il/wp-content/uploads/2017/09/%D7%9B%D7%AA%D7%91%D7%99%D7%9D-%D7%98_OCR.pdf

על אחריות / ס. יזהר – עמ' 141
https://kotar.cet.ac.il/KotarApp/Viewer.aspx?nBookID=91194033#143.2788.6.default

ועכשיו רק נאמר שבפרק הנוכחי מתארח דור אלוני, מנהל תכנית באחריי! לצעירים בדואים מהדרום, שמכינה אותם לשירות בגופי ביטחון הפנים. דור איש חינוך סקרן ולומד, ובפרק הוא חולק מניסיונו ומחשבותיו על עולמות החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי, ועל עולמות משיקים. איכות הסאונד יכולה הייתה להיות קצת יותר טובה, ובכל זאת - מוזמנות ומוזמנים להאזין לשיחה שפותחת את הראש ואת הלב. האזנה נעימה!

00:00 / 00:00

#5 אור הדר - מאמינה באפשרות להשתנות

בפרק החמישי של "מובילים שינוי" מתארחת אור הדר, סגנית מובילה בפרויקט המסגרות החוץ-ביתיות של תכנית ההכנה לצה"ל של אחריי!, ומי שמסיימת בקרוב את השנה החמישית בעמותה. אור בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה, וכחלק מתפקידה היא אחראית על התוכנית החינוכית, על תכנית המנהיגות באזור המרכז ועל סיוע לחניכים בתהליכים שלפני הגיוס לצה"ל. מוזמנות ומוזמנים להאזין לשיחה מרתקת ומרגשת.

00:00 / 00:00

#4 שראל דויטש - שומר על אופטימיות

שראל דויטש הוא מדריך קבוצת הכנה לצבא בחיפה, סטודנט שנה ג' למשפטים ומדעי המדינה בבר אילן, שבזמנו הפנוי אוהב כמובן לרוץ 🙂 בפרק הזה של "מובילים שינוי" - הפודקאסט של עמותת אחריי! - הוא מספר על העשייה שלו באחריי!, על שמחה פנימית ואופטימיות ועל ימיו במכינת בני דוד בעלי. אולי הפרק עם ראש הממשלה הבא הבא הבא הבא של ישראל? אולי. האזנה נעימה

מוזמנים לכתוב לנו בכל נושא

Slide
כל הזכויות שמורות לאחריי!